Logo strony

Wiedza w bibliotece – biblioteczne laboratorium naukowe

Paweł MarchelPaweł Marchel
01.05.2024
Aktualny

Wiedza w bibliotece – biblioteczne laboratorium naukowe
Powołanie do życia bibliotecznego laboratorium naukowego pozwoli teoretyczną wiedzę z książek naukowych (chemicznych, fizycznych, przyrodniczych itp.) przełożyć na praktyczne działanie – eksperymentowanie. Poznawania świata w ten sposób uczyni z biblioteki bardziej atrakcyjne miejsce, do którego chętnie będą przychodziły dzieci i młodzież. Będzie można spędzić w nim miło czas, poznając przy tym świat nauki. Sprawdźmy, jak utworzyć w bibliotece laboratorium naukowe. Skupmy się na praktycznych aspektach: grupie docelowej, sprzęcie oraz jego przechowywaniu.

Przeczytaj także:

Doświadczenia naukowe w bibliotece. Jak w atrakcyjny sposób wprowadzić naukę do biblioteki – instrukcjaBiblioteki publiczne muszą poszukiwać coraz to nowszych form prowadzenia działalności, aby przyciągnąć nowych użytkowników. Jedną z nich są doświadczenia naukowe, które są atrakcyjne nie tylko dla dzieci, ale także dla innych grup odbiorców. Sprawdź, jak w atrakcyjny sposób wprowadzić naukę do biblioteki.

Dokumentacja w bibliotece: jak opracować dokumenty wewnętrzne biblioteki, aby były użyteczneJednym z najważniejszych działań dyrektora biblioteki jest czuwanie nad dokumentacją. Dotyczy to przede wszystkim aktów prawa wewnątrzzakładowego. Należą do nich m.in. regulaminy pracy i wynagrodzeń, instrukcje postępowania i wiele innych ważnych z punktu widzenia funkcjonowania jednostki dokumentów. Ich tworzenie podlega pewnym zasadom, a same dokumenty muszą spełniać pewne cechy.

Nauka w bibliotece. Jak zrobić z biblioteki centrum naukoweZajęcia naukowe to bez wątpienia atrakcyjne dla dzieci i młodzieży aktywności. Przede wszystkim dlatego, że niewiele jest możliwości, aby w szkole aktywnie poznawać różnorodne zakamarki nauki. Biblioteka z powodzeniem może wypełnić tę lukę i stać się lokalnym centrum naukowym.

Jak przygotować zajęcia biblioteczne, by były zaskakujące i przyciągały dzieci i młodzież – instrukcjaWspółczesny świat zaskakuje ludzi wieloma możliwościami spędzenia wolnego czasu. Biblioteki muszą dopasować się do stale rosnących oczekiwań różnych grup odbiorców. Zaskoczenie dzieci i młodzieży to nie lada wyzwanie, z którym bibliotekarze mierzą się każdego dnia.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus accusantium alias aspernatur aut blanditiis commodi consectetur deserunt error expedita illo iste, non odit quidem temporibus tenetur vero vitae voluptas voluptates?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus accusantium alias aspernatur aut blanditiis commodi

Pozostało jeszcze 86% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp

Wykup dostęp

Nasza publikacja przeznaczona jest dla dyrektorów bibliotek, bibliotekarzy, pracowników archiwów i nauczycieli bibliotekarzy.

  • Znajdziesz tu informacje na temat zmian w prawie.
  • Sprawdzisz, jak zdobywać pieniądze dla swojej biblioteki i dla archiwum.
  • Dowiesz się, jak wykorzystywać sztuczną inteligencję w bibliotece i w archiwum.
  • Pobierzesz scenariusze zajęć bibliotecznych – od przedszkolaków aż po seniorów.
  • Otrzymasz gotowe konkursy czytelnicze i kolorowanki dla najmłodszych.
  • Wysłuchasz wyjątkowych szkoleń praktyków bibliotekarzy.
  • Wydrukujesz i wypełnisz dokumenty biblioteczne.

Zaloguj się

Adres e-mail
Hasło
Paweł Marchel
Autor

Paweł Marchel

bibliotekarz z pasją do dzielenia się wiedzę i doświadczeniem, edukator, prelegent, autor ponad 300 artykułów w czasopismach specjalistycznych skupionych wokół tematu bibliotek i instytucji kultury. W swoich tekstach wskazuje na praktyczne aspekty wdrażania teoretycznych rozwiązań. Prowadzi szkolenia w całej Polsce jest członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Kujawsko-Pomorski Bibliotekarz Roku 2023

Słowa Kluczowe

Słowa kluczowe

Loading...
Loading...