Organami uprawnionymi i jednocześnie zobowiązanymi do kontroli są ich organizatorzy, działający przez swoje organy. Są to zatem właściwi wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie i marszałkowie województw – w odniesieniu do samorządowych instytucji kultury, oraz ministrowie i kierownicy urzędów centralnych – w odniesieniu do państwowych instytucji kultury. Sprawdź, jak przygotować się do kontroli.
Jeżeli student podczas praktyk zawodowych ma do czynienia bezpośrednio z małoletnimi należy wcześniej sprawdzić, czy figuruje on w Krajowym Rejestrze Karnym oraz Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Co zrobić w sytuacji, gdy dane praktykanta znajdują się w którymś z tych rejestrów? I kto powinien dokonać tego sprawdzenia – uczelnia czy instytucja kultury, w której student odbywa praktyki?
Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
ul. Łotewska 9a
03-918 Warszawa
Interwencja ze strony instytucji kultury może zakończyć się – odpowiednio – na rozmowie z rodzicami dzieci, które stosują i doznają przemocy rówieśniczej oraz na rozmowie dyscyplinującej podwładnego. Od czego zależy metoda interwencji? Przede wszystkim od rodzaju krzywdzenia, które stwierdziliśmy lub podejrzewamy. Pobierz Kartę interwencji w razie stwierdzenia lub podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletnich.