Do założenia koła filatelistycznego zachęcam przede wszystkim nauczycieli pracujących w bibliotece szkolnej od kilku lat, zwłaszcza nauczycieli bibliotekarzy, którzy posiadają wykształcenie w dziedzinie geografii, historii lub języka obcego. Jako argument, który powinien przekonać Cię do tej innowacji, jest fakt, że filatelistyka doskonale pomaga rozwijać kluczowe kompetencje.
W bibliotece spotykają się nie tylko miłośnicy książek. To także przestrzeń, w której młodzi ludzie odkrywają uroki kolekcjonowania znaczków. Program Młodzieżowego Koła Filatelistycznego to inspirująca propozycja zajęć edukacyjnych, które wychodzą poza tradycyjne schematy. Poprzez pracę ze znaczkiem – tym niewielkim, ale niezwykle bogatym w znaczenia dokumentem – uczestnicy uczą się dostrzegać zmiany zachodzące w świ...
Program edukacji filatelistycznej skierowany jest do uczniów klas III–IV szkoły podstawowej oraz ich rodziców i/lub dziadków. Zakłada ich wspólne działanie podczas jego realizacji. W programie może uczestniczyć dowolna liczba uczniów. Ich aktywność może mieć formę stałą lub doraźną – mogą oni brać udział w wybranych zajęciach bądź konkursach, przedstawieniach, spotkaniach.
Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
ul. Łotewska 9a
03-918 Warszawa