Logo strony

Sztuczna inteligencja: w czym ci może pomóc a w czym zaszkodzić – scenariusz

Anna KiełczewskaAnna Kiełczewska
01.05.2024
Aktualny

Scenariusz zajęć, szkoła podstawowa, dzieci starsze Nowoczesna biblioteka
Współczesny nastolatek nie wyobraża sobie życia bez narzędzi sztucznej inteligencji. Podczas tej lekcji uczniowie przyglądają się zastosowaniom i zagrożeniom nowoczesnych technologii. Uczestnicy: uczniowie klas VI–VIII szkoły podstawowej i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Sprawdź na Nowoczesna biblioteka.

Przeczytaj także:

Sztuczna inteligencja w naszym życiu – scenariusz lekcji bibliotecznej dla najmłodszych

Sztuczna inteligencja ma nam pomagać i ułatwiać życie, ale nie może go zastąpić. Na tej lekcji najmłodsi uczniowie poznają zalety i wady technologii używanych na co dzień. Uczestnicy: uczniowie klas I–V szkoły podstawowej.

Chat GPT (sztuczna inteligencja) w pracach konkursowych w biblioteceCzy organizatorzy konkursu plastycznego, filmowego, muzycznego lub literackiego mogą zakazać uczestnikom zgłaszania prac, które powstały z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (SI)? Tak, mają do tego prawo… Tylko, czy ma to jakikolwiek praktyczny wymiar, żeby nie powiedzieć - sens? W tym artykule próbujemy zmierzyć się z kilkoma wątpliwościami natury prawnej, które – nomen omen – są „generowane” przez czat GPT.

Sztuczna inteligencja w bibliotece, czyli jak bibliotekarz może ułatwić sobie codzienną pracęNajpopularniejsze słowo i zjawisko ubiegłego roku? Bez wątpienia sztuczna inteligencja (AI). Wszyscy o niej mówimy, większość już z niej korzysta. Na czym polega i w jaki sposób można wykorzystać ją w pracy bibliotekarza i w funkcjonowaniu biblioteki.

Jak będzie wyglądała biblioteka pedagogiczna przyszłościJedyna pewna rzeczą pchającą nas ku przyszłości jest rozwój. Jego podstawą jest namysł nad tym, gdzie będziemy znajdować się za kilka laT, co będziemy robić, jak będzie wyglądał otaczający nas świat? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy VII Nowego Ogólnopolskiego Forum Bibliotek Pedagogicznych.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus accusantium alias aspernatur aut blanditiis commodi consectetur deserunt error expedita illo iste, non odit quidem temporibus tenetur vero vitae voluptas voluptates?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus accusantium alias aspernatur aut blanditiis commodi

Pozostało jeszcze 74% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp

Wykup dostęp

Nasza publikacja przeznaczona jest dla dyrektorów bibliotek, bibliotekarzy, pracowników archiwów i nauczycieli bibliotekarzy.

  • Znajdziesz tu informacje na temat zmian w prawie.
  • Sprawdzisz, jak zdobywać pieniądze dla swojej biblioteki i dla archiwum.
  • Dowiesz się, jak wykorzystywać sztuczną inteligencję w bibliotece i w archiwum.
  • Pobierzesz scenariusze zajęć bibliotecznych – od przedszkolaków aż po seniorów.
  • Otrzymasz gotowe konkursy czytelnicze i kolorowanki dla najmłodszych.
  • Wysłuchasz wyjątkowych szkoleń praktyków bibliotekarzy.
  • Wydrukujesz i wypełnisz dokumenty biblioteczne.

Zaloguj się

Adres e-mail
Hasło
Dokument do pobrania
Sztuczna inteligencja, w czym Ci może pomóc, a w czym zaszkodzić – scenariusz lekcji bibliotecznej
Typ pliku: Dokument PDF | Rozmiar: 1.48 MB
Anna Kiełczewska
Autor

Anna Kiełczewska

Wychowawca, nauczyciel, trener rozwoju osobistego, autorka licznych publikacji z zakresu wychowania, pedagogiki i psychologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w szkołach polskich i holenderskich.

Słowa Kluczowe

Słowa kluczowe

Loading...
Loading...